10 czerwca klasy 0 i IS wybrały się na wycieczkę do Sławutowa.
Przekraczając bramy Osady Średniowiecznej w Sławutowie, zostawiliśmy za plecami teraźniejszość i wkroczyliśmy na pomorską ziemię sprzed 1000 lat! Przewodnicy zabrali Nas w świat naszych przodków, żyjących, pracujących tu przed narodzinami Polski! Rzemieślnicy grodowi przybliżyli podstawy swej pracy, przekazali Nam wiedzę o dawnym budownictwie, medycynie i wierzeniach mieszkańców grodu. Podczas pobytu w Osadzie mogliśmy samodzielnie ulepić garnki, wypiekać podpłomyki itp. Odkryliśmy drzemiące w Nas talenty i umiejętności, poćwiczyliśmy cierpliwość oraz wyobraźnię. Wykonane prace na pamiątkę zabieraliśmy ze sobą lub zjedliśmy na miejscu. Odwiedziliśmy także grotę w Mechowie. Było bajecznie!
 
sł 1
 

Cóż to był za dzień... 5 czerwca nasi najmłodsi uczniowie brali udział w pokazie filmowym. Atmosfera prawdziwego kina, zapach prażonych ziaren kukurydzy, pyszna lemoniada to najprostszy opis tego wydarzenia. Czekamy na powtórkę! Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Filmowego Dnia Dziecka, serdecznie DZIĘKUJEMY!

 

1

29 maja 2024 r. reprezentowałyśmy naszą szkołę  na uroczystości Jubileuszu 15-lecia Stowarzyszenia Dlaczego-Nie. Było to niezwykłe przeżycie, którym chcemy się podzielić, ponieważ, to Wy, wspaniali Uczniowie i cudowni Rodzice oraz wszyscy Pracownicy szkoły przyczyniacie się rok w rok do uśmiechu na twarzach tych dzieci. Przekazujemy całej społeczności szkolnej serdeczne podziękowania. Zostaliśmy w czasie gali szczególnie wyróżnieni i docenieni. Mamy cichą nadzieję, że ta darowana dobroć wraca do wszystkich  ze zdwojoną siłą. Dziękujemy za Wasze Wielkie Serca i wsparcie.

Aleksandra Bemke i Wioletta Skalska

 

1

 

29 maja 2024r. uczniowie klas trzecich wzięli udział w triathlonie matematycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 44 w Gdyni. Niestety nie udało nam się wzorem ubiegłego roku stanąć na podium, ale i tak warto było! Zabawa była wspaniała, biegi, hulajnogi i łamigłówki matematyczne! Dziękujemy ORGANIZATOROM! Widzimy się w przyszłym roku!

 

9