W miniony piątek w naszej szkole odbyło się piękne, pełne emocji wydarzenie - bal ósmoklasisty. Wzruszająco przygotowany polonez, tańce w rytm muzyki puszczanej przez didżeja, urokliwe dekoracje, posiłki dla dodania energii między zabawą taneczną, okazjonalny tort. Po twarzach uczestników widać, iż wszystko wyszło doskonale!
Dziękujemy Rodzicom, Pracownikom Obsługi, Nauczycielom za ten piękny i jednocześnie uroczysty dzień. Naszym Absolwentom życzymy sukcesów w kolejnym etapie edukacji, rozwijania relacji oraz podtrzymania zawartych już przyjaźni i znajomości.
 
1
 

Klasy czwarte przeżyły dziś niesamowitą przygodę w Adventure Park w Kolibkach. Wybrały się tam na leśną ekspedycję, na której czekały na nich liczne zadania logiczno- sprawnościowe, no i świetna zabawa. Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu połączony z integracją i budowaniem dobrych relacji zakończył się wspólnym ogniskiem z pysznymi kiełbaskami. To był udany dzień!

 

1

W tym tygodniu już drugi raz otrzymaliśmy w wypożyczce z Goethe Institut pudło pełne gier językowych. Klasy 7 i 8 na ostatnich przedwakacyjnych lekcjach mają okazje powtórzyć słówka i zwroty poprzez zabawę.

 

1

11 czerwca nasi uczniowie zdawali egzamin praktyczny na kartę rowerową. Wcześniej każdy z nich obowiązkowo musiał zaliczyć egzamin teoretyczny. Dzieci poradziły sobie z zadaniem doskonale i już niedługo otrzymają swoje pierwsze prawo jazdy. Wielkie brawa i gratulacje!

 

1

    Od 3.06 do 7.06 gościliśmy grupę 15 uczniów i 2 nauczycieli z Carl-Friedrich-von-Siemens-Gymnasium z Berlina, z którym nasza szkoła ma umowę o stałej współpracy. W programie wizyty nie mogło zabraknąć zwiedzania Gdańska i Sopotu. W Gdańsku uczniowie brali udział w grze mieskiej przygotowanej przez studentów Filologii Germańskiej UG. Serdecznie dziękujemy pani doktor Ewie Andrzejewskiej oraz jej wspaniałym studentom.

W środę uczniowie zwiedzali naszą szkołę i uczestniczyli w zajęciach Task Stations with Photons, które poprowadził pan dyrektor Bartosz Chyś, a w czwartek zwiedzali Akwarium Gdyńskie i uczestniczyli w warsztatach Shark ecounters. Po południu udali się statkiem Żeglugi Gdańskiej w rejs po gdyńskim porcie, a wieczorem spotkali w szkole na uroczystym podsumowaniu projektu. W międzyczasie nauczyciele już zaplanowali kolejny projekt wymiany, do którego zapraszamy przyszłoroczne klasy 7 i 8.

 

1