Obiady

 

Pływalnia

 

Komunikaty

 

Sport

 

Świetlica

 

Osiągnięcia

 

Konkursy

 

Rekrutacja

Bieżący rok szkolny w naszej bibliotece był bardzo pracowity i  przyniósł istotne zmiany organizacyjne, techniczne oraz wizerunkowe w funkcjonowaniu biblioteki. Zmieniła się obsada nauczycieli, przeprowadzono szereg działań mających na celu uporządkowanie księgozbioru, przeprowadzono wiele lekcji bibliotecznych, akcji i spotkań promujących czytelnictwo, zrealizowano Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa zasilając bibliotekę o 15 000 zł. Nawiązano współpracę z Miejską Biblioteką Publiczną Obłuże, Przedszkolem nr 48 w Gdyni i Towarzystwem Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Gdyni. W murach naszej szkoły zorganizowaliśmy spotkania autorskie z wybitnymi osobowościami m.in. Sławomirem Kitowskim popularyzatorem i autorem książek o Gdyni oraz Markiem Michalakiem byłym Rzecznikiem Praw Dziecka w naszym kraju. W bieżącym roku  zubytkowano ponad 2000 zużytych  podręczników, podczas skontrum czyli spisu biblioteki, w której obecnie mamy na stanie 18 900 sztuk książek, zubytkowano ponad 2000 starych, zaczytanych, zdezaktualizowanych i zniszczonych woluminów. Na półki wypożyczalni trafiło 718 nowych książek częściowo zakupionych z NPRCZ,  pozostałe z darów pozyskanych od naszych uczniów. W drugim semestrze znacznie wzrósł poziom czytelnictwa zwłaszcza wśród dzieci z klas I-III. W ostatnich dniach Panie bibliotekarki odebrały podręczniki szkolne od 495 uczniów klas I-VIII uczęszczających do 24 oddziałów, w liczbie blisko 3700 sztuk. Dzięki wspaniałej Radzie Rodziców w bibliotece pojawiły się nowe kanapy, fotel oraz dywan, sprowadzono pianino, mogliśmy także zorganizować konkursy i liczne akcje czytelnicze przeprowadzone przez bibliotekę.

Wykonaliśmy gigantyczną pracę. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, wszystkim darczyńcom i osobom współpracującym z biblioteką za pomoc oraz ogromne wsparcie jakie otrzymaliśmy od Państwa.

Alicja Budzińska, Brygida Woźniak, Małgorzata Petta

 

1

Biblioteka szkolna składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy ofiarowali i zakupili książki podczas Festynu szkolno-rodzinnego „Razem lepiej”. Składamy serdeczne podziękowanie nauczycielom, którzy pomagali nam w obsłudze stoiska: Pani Sylwii Salamucha, Pani Agacie Jurewicz i Pani Joannie Kowalczuk, która własnoręcznie wykonała przepiękne zakładki do książek. Lektury i książki, które pozostały niesprzedane podczas kiermaszu trafią na półki biblioteki oraz bookcrossing do świetlicy szkolnej.

Z serdecznym pozdrowieniem nauczyciele bibliotekarze Alicja Budzińska i Brygida Woźniak

 

1

W ramach ogólnopolskiego konkursu „Szkoły czytelników” organizowanego przez Księgarnię internetową TaniaKsiazka.pl,  w której można zdobyć nagrody książkowe o wartości 3000 zł i 50000 zł, uczniowie klasy Vc wraz nauczycielem biblioteki nakręcili krótki film o tym "Jak książki budują mosty?". Ponieważ o konkursie dowiedzieliśmy się w ostatnim momencie, zmontowaliśmy naszą produkcję jednego dnia, w ciągu kilku godzin. Była to bardzo intensywna i wytężona praca, która wszystkim dala wiele radości i satysfakcji. Obejrzyjcie efekty naszych działań, dodamy tylko, że w samym montażu pomógł nam Pan Dyrektor Bartosz Chyś. 

Z serdecznym pozdrowieniem uczniowie klasy Vc wraz z nauczycielem biblioteki Alicją Budzińską

 

WeTransfer - Send Large Files & Share Photos Online - Up to 2GB Free

 

 
 

W dniu 4 czerwca 2024 r. Pan Dyrektor Bartosz Chyś wraz z nauczycielem bibliotekarzem Panią Alicją Budzińską  oraz Prezydium Rady Rodziców SP 39 w Gdyni,  uczestniczyli w I Ogólnopolskiej Sesji  TNBSP Oddział w Gdyni, która została zorganizowana w związku z jubileuszem 30-lecia powstania Towarzystwa, w Klubie Marynarki Wojennej w Gdyni.  Pan Dyrektor złożył gratulacje i kwiaty na ręce Pani Prezes Elwiry Worzały oraz uczestniczył we wręczaniu nagród laureatom XV Pomorskiego Konkursu Poezji Uczniowskiej „Niektórzy lubią poezję”. Pani Alicja Budzińska została poproszona do wygłoszenia  wykładu pt. „Teatrzyk kamishibai – japoński teatr obrazkowy pomocą dydaktyczną popularyzacji czytelnictwa w bibliotece szkolnej”. Podczas  prelekcji  została zaprezentowana w formie teatrzyku „Legenda o gdyńskich  rybkach” autorstwa Patrycji Wojtkowiak–Skóry, do której  malowane akwarelą  karty kamishibai wykonała, na podstawie książkowych ilustracji Moniki Kuropatnickiej – Marciniak, Pani Alicja Budzińska.  W dalszej części wykładu przedstawiono historię powstania, metody pracy z teatrzykiem, jego dobroczynne działanie dla rozwoju dzieci i młodzieży, zaprezentowano także różne sposoby wykorzystania teatrzyku w popularyzacji czytelnictwa w bibliotece szkolnej, a także w innych instytucjach kultury. Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem nauczycieli i rodziców laureatów konkursu, czego wyrazem były licznie zadawane pytania i rozmowy indywidualne tuż po zakończeniu uroczystości.

 

1

Podczas obchodów DNIA EUROPEJSKIEGO w bibliotece szkolnej udostępniona została wystawa książek poświęconych krajom naszego kontynentu. Okazuje się, że nasi uczniowie również zwiedzają i podróżują po Europie. Podczas oglądania przepięknych albumów książkowych ofiarowanych bibliotece przez Państwa Zocholl, uczniowie klasy VIII a zdradzili, że widzieli m.in. paryski Luwr, pałac oraz ogrody wersalskie, Londyn, Wyspy Jońskie należące do Grecji, klify w Irlandii... Wspaniale, że nasza młodzież czuje się i jest pełnoprawnym członkiem naszej pięknej Europy!

 

Europa biblioteka